A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Galerkin approximations for the linear parabolic equation with the third boundary condition (2003)


Farago, I., Korotov, S., & Neittaanmäki, P. (2003). Galerkin approximations for the linear parabolic equation with the third boundary condition. Applications of Mathematics, 48 (2), 111-128.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Farago, Istvan; Korotov, Sergey; Neittaanmäki, Pekka

Lehti tai sarja: Applications of Mathematics

Julkaisuvuosi: 2003

Volyymi: 48

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 111-128

Julkaisumaa: Saksa

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisun avoin saatavuus:


Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-12-10 klo 19:25