A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A note on Lipschitz functions, upper gradients and the Poincaré inequality (1999)


Koskela, P., & Heinonen, J. (1999). A note on Lipschitz functions, upper gradients and the Poincaré inequality. New Zealand J. Math., 28, 37-42.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Koskela, Pekka; Heinonen, J.

Lehti tai sarja: New Zealand J. Math.

Julkaisuvuosi: 1999

Volyymi: 28

Lehden numero: -

Artikkelin sivunumerot: 37-42

Julkaisun kieli: Tuntematon

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-12-10 klo 20:26