A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
On an approximation problem for stochastic integrals where random time nets do not help (2006)


Geiss, C., & Geiss, S. (2006). On an approximation problem for stochastic integrals where random time nets do not help. Stochastic Process. Appl., 116(3), 407-422.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Geiss, Christel; Geiss, Stefan

Lehti tai sarja: Stochastic Process. Appl.

Julkaisuvuosi: 2006

Volyymi: 116

Lehden numero: 3

Artikkelin sivunumerot: 407-422

Julkaisun kieli: englanti

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


YSO-asiasanat: stokastiset prosessit

Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2021-09-06 klo 00:09