A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Boundary Harnack principle for p-harmonic functions in smooth Euclidean domains (2007)


Aikawa, H., Kilpeläinen, T., Shanmugalingam, N., & Zhong, X. (2007). Boundary Harnack principle for p-harmonic functions in smooth Euclidean domains. Potential Anal., 26(3), 281-301. https://doi.org/10.1007/s11118-006-9036-y


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajatAikawa, Hiroaki; Kilpeläinen, Tero; Shanmugalingam, Nageswari; Zhong, Xiao

Lehti tai sarjaPotential Anal.

Julkaisuvuosi2007

Volyymi26

Lehden numero3

Artikkelin sivunumerot281-301

JulkaisumaaAlankomaat

Julkaisun kielienglanti

DOIhttps://doi.org/10.1007/s11118-006-9036-y

Pysyvä verkko-osoitehttp://www.springerlink.com/content/m3586638x7w5604g

Julkaisun avoin saatavuusEi avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus


Vapaat asiasanatp-Laplace yhtälö

Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointiKyllä

Alustava JUFO-tasoNot rated


Viimeisin päivitys 2023-14-12 klo 07:34