A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Lipschitz classes and the Hardy-Littlewood property (1993)


Astala, K., Hag, K., Hag, P., & Lappalainen, V. (1993). Lipschitz classes and the Hardy-Littlewood property. Monatsh. Math., 115 (4), 267-279.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Astala, Kari; Hag, Kari; Hag, Per; Lappalainen, Vesa

Lehti tai sarja: Monatsh. Math.

Julkaisuvuosi: 1993

Volyymi: 115

Lehden numero: 4

Artikkelin sivunumerot: 267-279

Julkaisumaa: Saksa

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Vapaat asiasanat: Lipschitz classes; Hardy-Littlewood Property

Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-13-10 klo 21:05