A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
On the existence of strongly regular families of triangulations for domains with a piecewise smooth boundary (1999)


Korotov, S., Neittaanmäki, P., & Krizek, M. (1999). On the existence of strongly regular families of triangulations for domains with a piecewise smooth boundary. Applications of Mathematics, 44 (1), 33-42.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Korotov, Sergey; Neittaanmäki, Pekka; Krizek, Michal

Lehti tai sarja: Applications of Mathematics

Julkaisuvuosi: 1999

Volyymi: 44

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 33-42

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisun avoin saatavuus:


Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-13-10 klo 21:45