A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Denseness of certain smooth Levy functionals in D_{1,2} (2011)


Geiss, C., & Laukkarinen, E. (2011). Denseness of certain smooth Levy functionals in D_{1,2}. Probability and Mathematical Statistics, 31(1), 1-15.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Geiss, Christel; Laukkarinen, Eija

Lehti tai sarja: Probability and Mathematical Statistics

ISSN: 0208-4147

Julkaisuvuosi: 2011

Volyymi: 31

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 1-15

Kustantaja: Kazimierz Urbanik Center for Probability and Mathematical Statistics

Kustannuspaikka: Wroclav

Julkaisumaa: Puola

Julkaisun kieli: englanti

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


Vapaat asiasanat: Malliavin-laskenta; Levy-prosessit


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2011

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2021-08-06 klo 15:22