A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A Bayesian-optimal principle for learner-friendly adaptation in learning games (2010)


Kujala, J., Richardson, U., & Lyytinen, H. (2010). A Bayesian-optimal principle for learner-friendly adaptation in learning games. Journal of Mathematical Psychology, 54 (2), 247-255. doi:10.1016/j.jmp.2009.10.001


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Kujala, Janne; Richardson, Ulla; Lyytinen, Heikki

Lehti tai sarja: Journal of Mathematical Psychology

ISSN: 0022-2496

Julkaisuvuosi: 2010

Volyymi: 54

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 247-255

Kustantaja: Academic Press

Kustannuspaikka: San Diego

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.jmp.2009.10.001

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: oppimispelit

Vapaat asiasanat: Learning games


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-14-10 klo 22:06