A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A boundary condition for arbitrary shaped inlets in lattice-Boltzmann simulations (2010)


Mattila, K., Hyväluoma, J., Folarin, A., & Rossi, T. (2010). A boundary condition for arbitrary shaped inlets in lattice-Boltzmann simulations. International Journal for Numerical Methods in Fluids, 63(5), 638-650. https://doi.org/10.1002/fld.2101


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Mattila, Keijo; Hyväluoma, Jari; Folarin, Amos; Rossi, Tuomo

Lehti tai sarja: International Journal for Numerical Methods in Fluids

ISSN: 0271-2091 (printed)

Julkaisuvuosi: 2010

Volyymi: 63

Lehden numero: 5

Artikkelin sivunumerot: 638-650

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1002/fld.2101

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


Vapaat asiasanat: lattice–Boltzmann method; flow simulation; inlet boundary condition; vascular system


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2021-09-06 klo 15:33