A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Ein abstraktes Cauchysches Problem (1975)


Purmonen, V. (1975). Ein abstraktes Cauchysches Problem. Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica, 1975 (1), 125-142.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica

ISSN: 1239-629X

Julkaisuvuosi: 1975

Volyymi: 1975

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 125-142

Kustantaja: Suomalainen Tiedeakatemia

Kustannuspaikka: Helsinki

Julkaisumaa: Suomi

Julkaisun kieli: saksa

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: Cauchyn tehtävä; hyperbolinen


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26