A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Zur Korrektheit elliptischer fastlinearer gemischter Randwertaufgaben in R^2 (1977)


Purmonen, V. (1977). Zur Korrektheit elliptischer fastlinearer gemischter Randwertaufgaben in R^2. Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica, 1977 (3), 277-300.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica

ISSN: 1239-629X

Julkaisuvuosi: 1977

Volyymi: 1977

Lehden numero: 3

Artikkelin sivunumerot: 277-300

Kustantaja: Suomalainen Tiedeakatemia

Kustannuspaikka: Helsinki

Julkaisumaa: Suomi

Julkaisun kieli: saksa

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: elliptinen; melkein lineaarinen; sekoitettu reuna-arvotehtävä


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26