A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
On parametrically quasi-elliptic boundary problems (1980)


Purmonen, V. (1980). On parametrically quasi-elliptic boundary problems. Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica, 1980 (5), 237-262.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica

ISSN: 1239-629X

Julkaisuvuosi: 1980

Volyymi: 1980

Lehden numero: 5

Artikkelin sivunumerot: 237-262

Kustantaja: Suomalainen Tiedeakatemia

Kustannuspaikka: Helsinki

Julkaisumaa: Suomi

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: reuna-arvotehtävät; parametrisesti kvasielliptinen


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26