A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Quasi-parabolic initial-boundary value problems (1981)


Purmonen, V. (1981). Quasi-parabolic initial-boundary value problems. Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica, 1981 (6), 29-62.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica

ISSN: 1239-629X

Julkaisuvuosi: 1981

Volyymi: 1981

Lehden numero: 6

Artikkelin sivunumerot: 29-62

Kustantaja: Suomalainen Tiedeakatemia

Kustannuspaikka: Helsinki

Julkaisumaa: Suomi

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: kvasiparabolinen; alkuarvo-reuna-arvotehtävä


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26