A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
On quasi-parabolic problems with normal boundary operators (1982)


Purmonen, V. (1982). On quasi-parabolic problems with normal boundary operators. Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica, 1982 (7), 279-290.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Annales Academiae Scientiarum Fennicae Series A. I. Mathematica

ISSN: 1239-629X

Julkaisuvuosi: 1982

Volyymi: 1982

Lehden numero: 7

Artikkelin sivunumerot: 279-290

Kustantaja: Suomalainen Tiedeakatemia

Kustannuspaikka: Helsinki

Julkaisumaa: Suomi

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: kvasiparabolinen; normaalit reunaoperaattorit


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26