A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Parabolic pseudo-differential initial-boundary value problems (1989)


Purmonen, V. (1989). Parabolic pseudo-differential initial-boundary value problems. Mathematica Scandinavica, 1989 (65), 221-244.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Purmonen, Veikko

Lehti tai sarja: Mathematica Scandinavica

ISSN: 0025-5521

Julkaisuvuosi: 1989

Volyymi: 1989

Lehden numero: 65

Artikkelin sivunumerot: 221-244

Kustantaja: Institut for Matematiske Fag, Aarhus Universitet

Kustannuspaikka: Aarhus, Tanska

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Vapaat asiasanat: pseudodifferentiaaliyhtälöt; parabolinen; alku- ja reuna-arvotehtävä


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-15-10 klo 18:26