A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Generalized fractional smoothness and $L_p$-variation of BSDEs with non-Lipschitz terminal condition (2012)


Geiss, C., Geiss, S., & Gobet, E. (2012). Generalized fractional smoothness and $L_p$-variation of BSDEs with non-Lipschitz terminal condition. Stochastic Processes and their Applications, 122(5), 2078-2116. https://doi.org/10.1016/j.spa.2012.02.006


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Geiss, Christel; Geiss, Stefan; Gobet, Emmanuel

Lehti tai sarja: Stochastic Processes and their Applications

ISSN: 0304-4149

eISSN: 1879-209X

Julkaisuvuosi: 2012

Volyymi: 122

Lehden numero: 5

Artikkelin sivunumerot: 2078-2116

Kustantaja: Elsevier

Kustannuspaikka: Amsterdam

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.spa.2012.02.006

Pysyvä verkko-osoite: http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0304414912000282

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu: http://arxiv.org/abs/1103.0371


YSO-asiasanat: stokastiset prosessit

Vapaat asiasanat: backward stochastic differential equations; Besov space


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2012

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-10-06 klo 16:25