A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Measure Density and Extension of Besov and Triebel–Lizorkin Functions (2016)


Heikkinen, T., Ihnatsyeva, L., & Tuominen, H. (2016). Measure Density and Extension of Besov and Triebel–Lizorkin Functions. Journal of Fourier Analysis and Applications, 22 (2), 334-382. doi:10.1007/s00041-015-9419-9


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Heikkinen, Toni; Ihnatsyeva, Lizaveta; Tuominen, Heli

Lehti tai sarja: Journal of Fourier Analysis and Applications

ISSN: 1069-5869

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 22

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 334-382

Kustantaja: Springer Basel AG

Kustannuspaikka: Basel

Julkaisumaa: Sveitsi

Julkaisun kieli: englanti

DOI: http://doi.org/10.1007/s00041-015-9419-9

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Rinnakkaistallenteen verkko-osoite (pre-print): https://arxiv.org/abs/1409.0379


Vapaat asiasanat: Besov space; extension domain; measure density; metric measure space; Triebel–Lizorkin space


Liittyvät organisaatiot

Muut organisaatiot:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2020-31-07 klo 23:00