A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Calderón problem for the p-Laplace equation : First order derivative of conductivity on the boundary (2016)


Brander, T. (2016). Calderón problem for the p-Laplace equation : First order derivative of conductivity on the boundary. Proceedings of the American Mathematical Society, 144(1), 177-189. https://doi.org/10.1090/proc/12681


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Brander, Tommi

Lehti tai sarja: Proceedings of the American Mathematical Society

ISSN: 0002-9939

eISSN: 1088-6826

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 144

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 177-189

Kustantaja: American Mathematical Society

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1090/proc/12681

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/47482


Vapaat asiasanat: Calderón problem; p-Laplacian


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-09-06 klo 06:09