A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
L2-variation of Lévy driven BSDEs with non-smooth terminal conditions (2016)


Geiss, C., & Steinicke, A. (2016). L2-variation of Lévy driven BSDEs with non-smooth terminal conditions. Bernoulli, 22(2), 995-1025. https://doi.org/10.3150/14-BEJ684


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Geiss, Christel; Steinicke, Alexander

Lehti tai sarja: Bernoulli

ISSN: 1350-7265

eISSN: 1573-9759

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 22

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 995-1025

Kustantaja: International Statistical Institute; Bernoulli Society for Mathematical Statistics and Probability

Kustannuspaikka: The Hague

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.3150/14-BEJ684

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/48269


Vapaat asiasanat: backward stochastic differential equations; Chaos expansion; L 2 -regularity; Lévy processes; Malliavin calculus


Liittyvät organisaatiot

Muut organisaatiot:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-20-09 klo 16:02