A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Explicit Constants in Poincaré-Type Inequalities for Simplicial Domains and Application to A Posteriori Estimates (2016)


Matsulevich, S., & Repin, S. (2016). Explicit Constants in Poincaré-Type Inequalities for Simplicial Domains and Application to A Posteriori Estimates. Computational Methods in Applied Mathematics, 16(2), 277-298. https://doi.org/10.1515/cmam-2015-0037


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Matsulevich, Svetlana; Repin, Sergey

Lehti tai sarja: Computational Methods in Applied Mathematics

ISSN: 1609-4840

eISSN: 1609-9389

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 16

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 277-298

Kustantaja: Walter de Gruyter GmbH

Julkaisumaa: Saksa

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1515/cmam-2015-0037

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


Vapaat asiasanat: Poincaré-type inequalities; sharp estimates of eigenvalues; posteriori error control


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2021-09-06 klo 09:22