A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Variational Approximations for Generalized Linear Latent Variable Models (2017)


Hui, F. K. C., Warton, D. I., Ormerod, J. T., Haapaniemi, V., & Taskinen, S. (2017). Variational Approximations for Generalized Linear Latent Variable Models. Journal of Computational and Graphical Statistics, 26 (1), 35-43. doi:10.1080/10618600.2016.1164708


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Hui, Francis K. C.; Warton, David I.; Ormerod, John T.; Haapaniemi, Viivi; Taskinen, Sara

Lehti tai sarja: Journal of Computational and Graphical Statistics

ISSN: 1061-8600

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 26

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 35-43

Kustantaja: American Statistical Association

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1080/10618600.2016.1164708

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/53132


YSO-asiasanat: faktorianalyysi; pappisvihkimys

Vapaat asiasanat: item response theory; latent trait; multivariate analysis; variational approximation


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-22-02 klo 15:16