A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Fast Computation by Subdivision of Multidimensional Splines and Their Applications (2016)


Averbuch, A., Neittaanmäki, P., Shabat, G., & Zheludev, V. (2016). Fast Computation by Subdivision of Multidimensional Splines and Their Applications. Pure and Applied Functional Analysis, 1(3), 309-341. http://www.ybook.co.jp/online2/oppafa/vol1/p309.html


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Averbuch, Amir; Neittaanmäki, Pekka; Shabat, Gil; Zheludev, Valery

Lehti tai sarja: Pure and Applied Functional Analysis

ISSN: 2189-3756

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 1

Lehden numero: 3

Artikkelin sivunumerot: 309-341

Kustantaja: Yokohama Publishers

Julkaisumaa: Japani

Julkaisun kieli: englanti

Pysyvä verkko-osoite: http://www.ybook.co.jp/online2/oppafa/vol1/p309.html

Julkaisun avoin saatavuus: Avoimesti saatavilla

Julkaisukanavan avoin saatavuus: Kokonaan avoin julkaisukanava

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/55963


Vapaat asiasanat: periodic splines; interpolating and smoothing splines; subdivision; rate convertor; restoration; upsampling; prolate spheroidal wave functions


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:
Muut organisaatiot:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2022-25-11 klo 01:10