A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A density problem for Sobolev spaces on Gromov hyperbolic domains (2017)


Koskela, P., Rajala, T., & Zhang, Y. (2017). A density problem for Sobolev spaces on Gromov hyperbolic domains. Nonlinear Analysis: Theory, Methods and Applications, 154, 189-209. doi:10.1016/j.na.2016.07.007


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Koskela, Pekka; Rajala, Tapio; Zhang, Yi

Lehti tai sarja: Nonlinear Analysis: Theory, Methods and Applications

ISSN: 0362-546X

eISSN: 1873-5215

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 154

Lehden numero: 0

Artikkelin sivunumerot: 189-209

Kustantaja: Elsevier Ltd

Julkaisumaa: Britannia

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.na.2016.07.007

Avoin saatavuus: Muulla tavoin avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/56037

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1605.08260

Lisätietoja: Dedicated to Nicola Fusco.


YSO-asiasanat: tiheys

Vapaat asiasanat: Sobolev space


Liittyvät organisaatiot


Hankkeet, joissa julkaisu on tehty


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2020-17-10 klo 20:45