A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A note on ϕ-uniform domains (2016)


Nandi, D. (2016). A note on ϕ-uniform domains. Journal of Analysis, 24(1), 51-56. https://doi.org/10.1007/s41478-016-0004-7


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Nandi, Debanjan

Lehti tai sarja: Journal of Analysis

ISSN: 0971-3611

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 24

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 51-56

Kustantaja: Forum d´Analystes

Julkaisumaa: Intia

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s41478-016-0004-7

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


Vapaat asiasanat: quasihyperbolic metric; ϕ-uniform domains; ϕ-John domains; Quasiconvex


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 0


Viimeisin päivitys 2021-10-06 klo 18:11