A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Guaranteed and computable bounds of the limit load for variational problems with linear growth energy functionals (2016)


Haslinger, J., Repin, S., & Sysala, S. (2016). Guaranteed and computable bounds of the limit load for variational problems with linear growth energy functionals. Applications of Mathematics, 61 (5), 527-564. doi:10.1007/s10492-016-0146-6


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Haslinger, Jaroslav; Repin, Sergey; Sysala, Stanislav

Lehti tai sarja: Applications of Mathematics

ISSN: 0862-7940

Julkaisuvuosi: 2016

Volyymi: 61

Lehden numero: 5

Artikkelin sivunumerot: 527-564

Kustantaja: Akademie Ved Ceske Republiky; Springer

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s10492-016-0146-6

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Vapaat asiasanat: functionals with linear growth; limit load; truncation method; perfect plasticity


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2016

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2020-17-10 klo 20:45