A2 Katsausartikkeli tieteellisessä aikausilehdessä
Game Theory Based Evolutionary Algorithms : A Review with Nash Applications in Structural Engineering Optimization Problems (2017)


Greiner, D., Periaux, J., Emperador, J. M., Galván, B., & Winter, G. (2017). Game Theory Based Evolutionary Algorithms : A Review with Nash Applications in Structural Engineering Optimization Problems. Archives of Computational Methods in Engineering, 24(4), 703-750. https://doi.org/10.1007/s11831-016-9187-y


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Greiner, David; Periaux, Jacques; Emperador, Jose M.; Galván, Blas; Winter, Gabriel

Lehti tai sarja: Archives of Computational Methods in Engineering

ISSN: 1134-3060

eISSN: 1886-1784

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 24

Lehden numero: 4

Artikkelin sivunumerot: 703-750

Kustantaja: Springer Netherlands; International Center for Numerical Methods in Engineering

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s11831-016-9187-y

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:


YSO-asiasanat: peliteoria; algoritmit


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2021-10-06 klo 12:43