A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A Carleson type inequality for fully nonlinear elliptic equations with non-Lipschitz drift term (2017)


Avelin, B., & Julin, V. (2017). A Carleson type inequality for fully nonlinear elliptic equations with non-Lipschitz drift term. Journal of Functional Analysis, 272 (8), 3176-3215. doi:10.1016/j.jfa.2016.12.026


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Avelin, Benny; Julin, Vesa

Lehti tai sarja: Journal of Functional Analysis

ISSN: 0022-1236

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 272

Lehden numero: 8

Artikkelin sivunumerot: 3176-3215

Kustantaja: Academic Press

Julkaisumaa: Belgia

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.jfa.2016.12.026

Avoin saatavuus: Muulla tavoin avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/53240

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1508.06403


Vapaat asiasanat: nonlinear elliptic equations; Carleson estimate


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2020-17-10 klo 21:45