A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A note on correlation and local dimensions (2017)


Yang, J., Käenmäki, A., & Wu, M. (2017). A note on correlation and local dimensions. Chaos, Solitons and Fractals, 97, 39-43. doi:10.1016/j.chaos.2017.02.004


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Yang, Jiaojiao; Käenmäki, Antti; Wu, Min

Lehti tai sarja: Chaos, Solitons and Fractals

ISSN: 0960-0779

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 97

Lehden numero: 0

Artikkelin sivunumerot: 39-43

Kustantaja: Pergamon Press

Julkaisumaa: Britannia

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.chaos.2017.02.004

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Rinnakkaistallenteen verkko-osoite (pre-print): https://arxiv.org/abs/1511.08191


Vapaat asiasanat: correlation dimension; local dimension; moran construction; finite clustering property


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2020-17-10 klo 22:05