A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Partial data inverse problems for the Hodge Laplacian (2017)


Chung, F. J., Salo, M., & Tzou, L. (2017). Partial data inverse problems for the Hodge Laplacian. Analysis and PDE, 10(1), 43-93. https://doi.org/10.2140/apde.2017.10.43


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Chung, Francis J.; Salo, Mikko; Tzou, Leo

Lehti tai sarja: Analysis and PDE

ISSN: 2157-5045

eISSN: 1948-206X

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 10

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 43-93

Kustantaja: Mathematical Sciences Publishers

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.2140/apde.2017.10.43

Julkaisun avoin saatavuus: Muulla tavalla avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/56748

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1310.4616


YSO-asiasanat: inversio-ongelmat

Vapaat asiasanat: Hodge Laplacian; partial data; absolute and relative boundary conditions; admissible manifolds; Carleman estimates


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-20-09 klo 15:28