A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A note on Sobolev isometric immersions below W2,2 regularity (2017)


Liu, Z., & Malý, J. (2017). A note on Sobolev isometric immersions below W2,2 regularity. Differential Geometry and its Applications, 52, 1-10. doi:10.1016/j.difgeo.2017.02.009


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Liu, Zhuomin; Malý, Jan

Lehti tai sarja: Differential Geometry and its Applications

ISSN: 0926-2245

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 52

Lehden numero: 0

Artikkelin sivunumerot: 1-10

Kustantaja: Elsevier B.V.

Kustannuspaikka: Amsterdam

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.difgeo.2017.02.009

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Vapaat asiasanat: isometric immersions; degenerate Monge–Ampère equation; Hessian determinant


Liittyvät organisaatiot

Muut organisaatiot:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2020-17-10 klo 22:06