A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Hardy inequalities and Assouad dimensions (2017)


Lehrbäck, J. (2017). Hardy inequalities and Assouad dimensions. Journal d'Analyse Mathématique, 131 (1), 367-398. doi:10.1007/s11854-017-0013-8


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Lehrbäck, Juha

Lehti tai sarja: Journal d'Analyse Mathématique

ISSN: 0021-7670

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 131

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 367-398

Kustantaja: Hebrew University Magnes Press; Springer

Julkaisumaa: Israel

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s11854-017-0013-8

Avoin saatavuus: Muulla tavoin avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/64862

Julkaisu on rinnakkaistallennettu: https://arxiv.org/abs/1402.6134

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1402.6134


Vapaat asiasanat: metric spaces, Hardy inequalities; Assouad (co)dimensions


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-22-02 klo 15:24