A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Besicovitch covering property for homogeneous distances on the Heisenberg groups (2017)


Le Donne, E., & Rigot, S. (2017). Besicovitch covering property for homogeneous distances on the Heisenberg groups. Journal of the European Mathematical Society, 19 (5), 1589-1617. doi:10.4171/JEMS/701


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Le Donne, Enrico; Rigot, Séverine

Lehti tai sarja: Journal of the European Mathematical Society

ISSN: 1435-9855

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 19

Lehden numero: 5

Artikkelin sivunumerot: 1589-1617

Kustantaja: EMS Publishing House

Julkaisumaa: Sveitsi

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.4171/JEMS/701

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Rinnakkaistallenteen verkko-osoite (pre-print): https://arxiv.org/abs/1406.1484


YSO-asiasanat: mittateoria


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 3


Viimeisin päivitys 2020-18-12 klo 11:43