A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Rank Structured Approximation Method for Quasi-Periodic Elliptic Problems (2017)


Khoromskij, B., & Repin, S. (2017). Rank Structured Approximation Method for Quasi-Periodic Elliptic Problems. Computational Methods in Applied Mathematics, 17(3), 457-477. https://doi.org/10.1515/cmam-2017-0014


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Khoromskij, Boris; Repin, Sergey

Lehti tai sarja: Computational Methods in Applied Mathematics

ISSN: 1609-4840

eISSN: 1609-9389

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 17

Lehden numero: 3

Artikkelin sivunumerot: 457-477

Kustantaja: de Gruyter

Julkaisumaa: Saksa

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1515/cmam-2017-0014

Julkaisun avoin saatavuus: Muulla tavalla avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/54949

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1701.00039


Vapaat asiasanat: elliptic problems with periodic and quasi-periodic coefficients; precondition methods; tensor type methods; guaranteed error bounds


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2021-17-09 klo 16:07