A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A classification of C-Fuchsian subgroups of Picard modular groups (2017)


Parkkonen, J., & Paulin, F. (2017). A classification of C-Fuchsian subgroups of Picard modular groups. Mathematica Scandinavica, 121 (1), 57-74. doi:10.7146/math.scand.a-26128


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Parkkonen, Jouni; Paulin, Frédéric

Lehti tai sarja: Mathematica Scandinavica

ISSN: 0025-5521

Julkaisuvuosi: 2017

Volyymi: 121

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 57-74

Kustantaja: Aarhus Universitet; Svenska Matematikersamfundet

Kustannuspaikka: Aarhus

Julkaisumaa: Tanska

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.7146/math.scand.a-26128

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/63387


YSO-asiasanat: matematiikka; luokitus (toiminta); algebra

Vapaat asiasanat: Picar modular groups; C-Fuchsian subgroups


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2017

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2021-22-02 klo 15:28