A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Isometric embeddings of snowflakes into finite-dimensional Banach spaces (2018)


Le Donne, E., Rajala, T., & Walsberg, E. (2018). Isometric embeddings of snowflakes into finite-dimensional Banach spaces. Proceedings of the American Mathematical Society, 146 (2), 685-693. doi:10.1090/proc/13778


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Le Donne, Enrico; Rajala, Tapio; Walsberg, Erik

Lehti tai sarja: Proceedings of the American Mathematical Society

ISSN: 0002-9939

eISSN: 1088-6826

Julkaisuvuosi: 2018

Volyymi: 146

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 685-693

Kustantaja: American Mathematical Society

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1090/proc/13778

Avoin saatavuus: Muulla tavoin avoin

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/63200

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1609.03377


YSO-asiasanat: metriset avaruudet; normiavaruudet; funktionaalianalyysi; fraktaalit


Liittyvät organisaatiot


Hankkeet, joissa julkaisu on tehty


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2018

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2020-18-10 klo 18:06