A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Superconductive and insulating inclusions for linear and non-linear conductivity equations (2018)


Brander, T., Ilmavirta, J., & Kar, M. (2018). Superconductive and insulating inclusions for linear and non-linear conductivity equations. Inverse Problems and Imaging, 12(1), 91-123. https://doi.org/10.3934/ipi.2018004


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Brander, Tommi; Ilmavirta, Joonas; Kar, Manas

Lehti tai sarja: Inverse Problems and Imaging

ISSN: 1930-8337

eISSN: 1930-8345

Julkaisuvuosi: 2018

Volyymi: 12

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 91-123

Kustantaja: American Institute of Mathematical Sciences

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.3934/ipi.2018004

Julkaisun avoin saatavuus: Ei avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/60775


YSO-asiasanat: inkluusio

Vapaat asiasanat: p-harmonic functions; Calderón problem; inverse boundary value problem; enclosure method; probe method


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2018

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-20-09 klo 16:38