A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A Density Result for Homogeneous Sobolev Spaces on Planar Domains (2019)


Nandi, D., Rajala, T., & Schultz, T. (2019). A Density Result for Homogeneous Sobolev Spaces on Planar Domains. Potential Analysis, 51(4), 483-498. https://doi.org/10.1007/s11118-018-9720-8


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Nandi, Debanjan; Rajala, Tapio; Schultz, Timo

Lehti tai sarja: Potential Analysis

ISSN: 0926-2601

eISSN: 1572-929X

Julkaisuvuosi: 2019

Volyymi: 51

Lehden numero: 4

Artikkelin sivunumerot: 483-498

Kustantaja: Springer Netherlands

Julkaisumaa: Alankomaat

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s11118-018-9720-8

Julkaisun avoin saatavuus: Muulla tavalla avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/66454

Rinnakkaistallenteen verkko-osoite (pre-print): https://arxiv.org/abs/1801.02824

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1801.02824


YSO-asiasanat: tiheys

Vapaat asiasanat: Sobolev space; homogeneous Sobolev space


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2019

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-22-06 klo 10:13