A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A maximal Function Approach to Two-Measure Poincaré Inequalities (2019)


Kinnunen, J., Korte, R., Lehrbäck, J., & Vähäkangas, A. (2019). A maximal Function Approach to Two-Measure Poincaré Inequalities. Journal of Geometric Analysis, 29(2), 1763-1810. https://doi.org/10.1007/s12220-018-0061-z


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Kinnunen, Juha; Korte, Riikka; Lehrbäck, Juha; Vähäkangas, Antti

Lehti tai sarja: Journal of Geometric Analysis

ISSN: 1050-6926

eISSN: 1559-002X

Julkaisuvuosi: 2019

Volyymi: 29

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 1763-1810

Kustantaja: Springer New York

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1007/s12220-018-0061-z

Julkaisun avoin saatavuus: Muulla tavalla avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/64910

Julkaisu on rinnakkaistallennettu: https://arxiv.org/abs/1801.06978

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1801.06978


YSO-asiasanat: potentiaaliteoria; funktionaalianalyysi; epäyhtälöt

Vapaat asiasanat: geodesic two-measure space; Poincaré inequality; self-improvement


Liittyvät organisaatiot

Muut organisaatiot:


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2019

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-08-06 klo 21:34