A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
Geodesic X-ray tomography for piecewise constant functions on nontrapping manifolds (2020)


Ilmavirta, J., Lehtonen, J., & Salo, M. (2020). Geodesic X-ray tomography for piecewise constant functions on nontrapping manifolds. Mathematical Proceedings of the Cambridge Philosophical Society, 168(1), 29-41. https://doi.org/10.1017/S0305004118000543


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Ilmavirta, Joonas; Lehtonen, Jere; Salo, Mikko

Lehti tai sarja: Mathematical Proceedings of the Cambridge Philosophical Society

ISSN: 0305-0041

eISSN: 1469-8064

Julkaisuvuosi: 2020

Volyymi: 168

Lehden numero: 1

Artikkelin sivunumerot: 29-41

Kustantaja: Cambridge University Press

Julkaisumaa: Britannia

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1017/S0305004118000543

Julkaisun avoin saatavuus: Muulla tavalla avoin

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/67049

Rinnakkaistallenteen verkko-osoite (pre-print): https://arxiv.org/abs/1702.07622

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1702.07622


YSO-asiasanat: inversio-ongelmat


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2020

JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2021-17-09 klo 16:01