A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A classification of $\protect \mathbb{R}$-Fuchsian subgroups of Picard modular groups (2018)


Parkkonen, J., & Paulin, F. (2018). A classification of $\protect \mathbb{R}$-Fuchsian subgroups of Picard modular groups. Confluentes Mathematici, 10 (2), 75-92. http://cml.cedram.org/cml-bin/item?id=CML_2018__10_2_75_0


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Parkkonen, Jouni; Paulin, Frédéric

Lehti tai sarja: Confluentes Mathematici

ISSN: 1793-7442

eISSN: 1793-7434

Julkaisuvuosi: 2018

Volyymi: 10

Lehden numero: 2

Artikkelin sivunumerot: 75-92

Kustantaja: CEDERAM - Centre de diffusion de revues académiques mathématiques

Julkaisumaa: Singapore

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.5802/CML.51

Pysyvä verkko-osoite: http://cml.cedram.org/cml-bin/item?id=CML_2018__10_2_75_0

Avoin saatavuus: Open access -julkaisukanavassa ilmestynyt julkaisu

Julkaisukanavan avoin saatavuus:

Julkaisun avoin saatavuus:

Julkaisu on rinnakkaistallennettu (JYX): https://jyx.jyu.fi/handle/123456789/63217

Verkko-osoite, jossa julkaisu vapaasti saatavilla: https://arxiv.org/abs/1707.00154


YSO-asiasanat: algebra; matematiikka; geometria

Vapaat asiasanat: artimetiikka; hyperbolinen geometria; Fuchsin ryhmät


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2018

JUFO-taso: 1


Viimeisin päivitys 2021-22-02 klo 17:55