A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
On the Kähler geometry of the Hilbert-Schmidt Grassmannian (1989)


Pekonen, O. (1989). On the Kähler geometry of the Hilbert-Schmidt Grassmannian. Manuscripta Mathematica, 63, 21-28.


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Pekonen, Osmo

Lehti tai sarja: Manuscripta Mathematica

Julkaisuvuosi: 1989

Volyymi: 63

Artikkelin sivunumerot: 21-28

Julkaisumaa: Saksa

Julkaisun kieli: englanti

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


Vapaat asiasanat: Kähler-geometry

Tieteenalat:


Liittyvät organisaatiot

JYU-yksiköt:


OKM-raportointi: Kyllä

Alustava JUFO-taso: Not rated


Viimeisin päivitys 2020-18-10 klo 22:45