A1 Alkuperäisartikkeli tieteellisessä aikakauslehdessä
A singularly perturbed Kirchhoff problem revisited (2020)


Li, Gongbao; Luo, Peng; Peng, Shuangjie; Wang, Chunhua; Xiang, Chang-Lin (2020). A singularly perturbed Kirchhoff problem revisited. Journal of Differential Equations, 268, 541-589. DOI: 10.1016/j.jde.2019.08.016


JYU-tekijät tai -toimittajat


Julkaisun tiedot

Julkaisun kaikki tekijät tai toimittajat: Li, Gongbao; Luo, Peng; Peng, Shuangjie; Wang, Chunhua; Xiang, Chang-Lin

Lehti tai sarja: Journal of Differential Equations

ISSN: 0022-0396

eISSN: 1090-2732

Julkaisuvuosi: 2020

Volyymi: 268

Artikkelin sivunumerot: 541-589

Kustantaja: Elsevier

Julkaisumaa: Yhdysvallat (USA)

Julkaisun kieli: englanti

DOI: https://doi.org/10.1016/j.jde.2019.08.016

Avoin saatavuus: Julkaisukanava ei ole avoin


YSO-asiasanat: osittaisdifferentiaaliyhtälöt

Vapaat asiasanat: Kirchhoff equations; uniqueness; nondegeneracy; Lyapunov-Schmidt reduction; Pohozaev identity


Liittyvät organisaatiot


OKM-raportointi: Kyllä

Raportointivuosi: 2020

Alustava JUFO-taso: 2


Viimeisin päivitys 2020-09-07 klo 23:09